4 najważniejsze atrakcje dla miłośników natury wokół Poznania

4-najwazniejsze-atrakcje-dla-milosnikow-natury-wokol-poznania-1

Poznań to idealne miejsce wypadowe do zwiedzania. Wokół miasta znajdują się liczne ciekawe atrakcje, zwłaszcza dla miłośników pieszych wędrówek i spędzania czasu na otwartej przestrzeni.

Poznań jest idealną bazą wypadową, jeśli chce się zwiedzić jego okolice. Poznań noclegi ma do zaoferowania dobrą lokalizację dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu w mieście i w łatwy sposób przemieszczać się w jego okolicach. Jakie atrakcje powinny zainteresować turystów?

Grota Solna

W sercu miasta znajduje się miejsce, w którym można odpocząć i odprężyć się. Ze świata zabytkowych kamienic przenosimy się w świat górskich jaskini. W grocie można zrelaksować się przy unikalnej grze świateł i efektom dźwiękowym. Grota Solna wyłożona jest naturalnymi bryłami krystalicznej soli himalajskiej oraz z Morza Martwego. Do idealne miejsce dla wyciszenia się, a miejsce jest na tyle nietypowe, że warto je odwiedzić.

Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

Muzeum znajduje się na terenie istniejącego od 1963 roku skansenu pszczelarskiego. To unikatowe miejsce na skalę europejską. Znajdziemy tu zbiór ilustracji uli, ekspozycję plenerową prezentującą historię bartnictwa i pszczelarstwa w Polsce. Dodatkową atrakcją jest ekspozycja owadów użytkowych.

Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Rezerwat przyrody Meteoryt MoraskoRezerwat został utworzony w 1976 roku i ma powierzchnię 54,5 hektarów. Położony jest w północnej części Poznania i graniczy z Suchym Lasem. Na terenie rezerwatu znaleźć można liczne kratery, które według wielu badaczy są pozostałością po upadku meteorytu Morasko 5 tysięcy lat temu. Na terenie znajduje się także najwyższe wzniesienie w Poznaniu – Góra Moraska oraz malutkie jezioro polodowcowe.

Wielkopolski Park Narodowy

Nad Wartą, na południe od Poznania w 1957 roku został utworzony Wielkopolski Park Narodowy. Jest on położony w trójkącie miast Luboń-Stęszew-Mosina. Park obejmuje ochroną krajobraz polodowcowy. Prezentuje on doskonały przykład typowego ukształtowania terenu: morenę denną i czołową, ozy, wydmy i drumliny. Ponadto znajdują się tu jeziora rynnowe, odpływowe i bezodpływowe. Jeziora są całkowicie lub częściowo otoczone lasem.

Zwiedzając okolice Poznania warto przygotować się na niezapomniane wrażenia. Z pewnością wiele z tych miejsc odwiedzi się jeszcze nie raz.