Komin – Wygodna alternatywa dla szalika w modzie męskiej

płaszcz

Początek wiosennego sezonu sprzyja chorobom, które łatwo złapać poprzez nieodpowiedni ubiór. W chłodniejsze dni trzeba uważać, żeby się nie przeziębić. Ubierając kurtkę warto pamiętać o dodatku, który pozwoli ochronić gardło przed zimnem. Co zrobić, jeśli jest jednak za ciepło na zwykły szalik? Odpowiedzią jest męski komin!

Kominy są ładniejszą i bardziej praktyczną wersją szalika. Można znaleźć je niemal w każdym sklepie, u najróżniejszych projektantów. Ich wielorakość  zawdzięcza się różnorodności materiałów. Kominy, to nic innego, jak szaliki ze zszytymi końcami. To głównie dlatego są one dużo wygodniejsze. Nie trzeba ich wiązać i układać, aby dopasowały się do stylizacji.

komin

Zależnie od materiału, komin może mieć charakter elegancki lub bardziej sportowy. Ubierając komin do eleganckiej stylizacji trzeba jednak uważać. Same w sobie mają nieco nieformalny charakter. Podczas, gdy będą dobrze wyglądać do kurtek, gorzej sprawdzą się w przypadku płaszczy. Są doskonałą opcją codziennych stylizacji, ale dobrze chronią też przed wiatrem podczas treningów na dworze. Są one wręcz stworzone dla sportowych stylizacji!

Kominy są zazwyczaj krótkie, ale występują również wersje, które nadają się na bardzo zimne dni. Są dłuższe i często przekłada się je dwa razy wokół szyi. Można je nosić jako szal. Dobrze sprawdzą się jako kaptur lub bardziej nietypowo, jako ponczo. Do dyspozycji jest wiele rodzajów, nie tylko w sieciówkach, ale także u polskich projektantów.

Pomimo panującej mody, szaliki wydają się nadal bardziej praktycznym rozwiązaniem. Niemniej jednak dla mężczyzn, którzy szukają szybkiego rozwiązania na chłodne dni, komin będzie bardziej skuteczny. O ile szalik może sprawiać problemy przy odpowiednim jego zawiązaniu i stylizacji, to komin jest dużo mniej wymagającą opcją. Przewagą szalika jest to, że będzie bardziej preferowany przy garniturach i eleganckich stylizacjach. Przy zakupie komina warto zastanowić się, w jakiej stylizacji chcemy go wykorzystać.