Niedoceniane kraje Europy

niedoceniane-kraje-europy-1

Europa liczy sobie obecnie 46 państw. Każde z nich to indywidualna historia, tradycja, zabytki. Jednak nie wszystkie mogą cieszyć się ogromną popularnością. Niesie to za sobą konsekwencje takie jak mała liczba połączeń transportowych. Dodatkowo wiedza geograficzna danego państwa jest nie do końca znana, przez co turyści opierają się tylko i wyłącznie na przewodnikach, w których zawarte są stereotypy. Poniżej kilka propozycji mniej znanych państw.

Estonia

Według wielu nazywana „małą Skandynawią”. Ten kraj leżący po wschodniej stronie Bałtyku posiada więcej malowniczych krajobrazów niż mogłoby się spodziewać. Stolica tego państwa to Tallin, czyli miasto o imponującej infrastrukturze. Królują tu uliczki z kostki brukowej, restauracje, czy imponująca starówka. Ciekawym obiektem do zobaczenia jest zamek Toompea wyposażony w mury obronne. Innym ciekawym miastem jest Tartu, czyli miejsce niezwykle muzealne. Niezwykłym faktem jest, że do Estonii przynależy jakieś 2 000 wysp. Jedna z nich wyróżnia się szczególnie przez zachowanie nordyckich tradycji, jej nazwa to Kihnu.

Serbia

Powstała na skutek rozpadu Serbii i Czarnogóry, prócz stolicy warto odwiedzić jeszcze kilka innych miast. Belgrad bogaty jest w muzeum narodowe, cerkwie, czy parki. Największą turystyczną atrakcją jest dwustumetrowa Avala TV Tower, z której rozpościerają się niezapomniane widoki. Północna część kraju to liczne dobrze zachowane starówki. Jednym z ciekawszych miejsc jest monastyr Studenica wpisany na listę UNESCO.

Bośnia i Hercegowina

Bałkany kojarzą się zwykle z Chorwacją. Jednak warto odwiedzić również kraj, którego stolicą jest Sarajewo. W jego centrum można znaleźć połączenie zachodu ze wschodem. Według turystów ma się mieszane odczucie między Wiedniem, a Stambułem. Znaleźć można liczne świątynie z miedzianymi kopułami, czy wąskie uliczki z popularnymi w tamtych stronach bazarami. Koniecznością jest udanie się do Blagaj – wioski, w której wnętrzu płynie krystalicznie czysta woda.

Słowenia

Z roku na rok coraz bardziej doceniana przez turystów. Mimo to wciąż jest ich zdecydowanie za mało mimo, że to bardzo piękny kraj. Stolica Lublana liczy niecałe 250 tys. mieszkańców. Można w niej znaleźć zabytkowe mosty, czy liczne urocze uliczki. Dużą popularnością cieszy się Piran, który porównywany jest do Wenecji.