Pomysł na relaksujący wyjazd – Bory Tucholskie

forest-1973952_960_720

Kiedy doskwiera nam wypalenie, zmęczenie i jesienna chandra, nie ma nic lepszego niż kilkudniowy reset. Najlepiej na łonie natury. Najlepiej z przyjaciółmi lub rodziną. I najlepiej w miejscu, które ugości nas w miłej atmosferze i pozwoli się wyciszyć. Idealnym rozwiązaniem wydają się Bory Tucholskie, które kuszą swoją dzikością i soczystością przyrody.

bory tucholskieKojący wpływ natury

Jeśli mamy ochotę na jesienny relaksujący wypoczynek Bory Tucholskie są odpowiednim miejscem dla nas. Kojący leśny krajobraz, który odbierać możemy sensualnie przez cały nasz pobyt w gęstych lasach, sprawi, że zapomnimy o wszystkich problemach dnia codziennego. Wydawać by się mogło, że Bory Tucholskie mają mało do zaoferowania. Jest to bardzo krzywdzący mit.

Urokliwe miejsca

Jeden z najpiękniejszych polskich parków narodowych mieści się właśnie w Borach Tucholskich. Ten liczący sobie już ponad 20 lat rezerwat przyrody jest bogaty w przeróżne gatunki fauny i flory. To miła odmiana dla mieszkańców miast chcących wypocząć na łonie dzikiej przyrody, łącząc się niejako z Matką Naturą. Zwiedzanie Parku należy do stałych punktów odwiedzających Bory Tucholskie. I trudno się temu dziwić, teren ten jest duży i dla wielu wciąż nieodkryty i zagadkowy. Nie sposób zobaczyć wszystkich pięknych, ukrytych miejsc w tucholskich lasach. Można próbować, jednak jest to zadanie z góry skazane na niepowodzenie.

Oprócz Parku Narodowego w Borach Tucholskich znajdziemy wiele innych atrakcji. Ciekawym miejscem na pewno są kamienne kręgi w Leśnie. Każdego, kto ruszy w te właśnie strony, bory zaskoczą tajemnicami sprzed wieków. Otóż właśnie w Leśnie odnajdziemy liczne kurhany i grobowce ludzi żyjących w czasach średniowiecznych. Tam właśnie złożono najważniejszych praprzodków kaszubskich. Co ciekawe – niewiele dalej znajdują się groby Gotów, z których najstarsze pochodzą z epoki brązu!

Regeneracja i odpoczynek

Gdy wymęczą nas piesze wycieczki po lasach i kurhanowych szlakach, możemy w spokoju odpocząć w hotelu, który wcześniej wybierzemy. Chcąc w pełni naładować baterie przed powrotem do miasta, warto zadbać o to, by w miejscu naszego pobytu dostępne było SPA. Tak wypoczęci, po paru dniach możemy wrócić do miasta z podwojonymi siłami!