Wakacje w Gdańsku – jaki nocleg wybrać?

Drzwi w hotelu otwierane przez gościa. W głębi pokoju widać jasny pokój hotelowy

Wybierając się na długo wyczekiwany urlop, musimy zastanowić się nad tym, jaki typ noclegu odpowiada nam najbardziej. Wybór ten jest o tyle istotny, że to bardzo często nasza kwatera decyduje o powodzeniu całych wczasów i przyjemności, która z nich płynie. Jeśli zastanawiasz się nad noclegiem w Gdańsku i nie wiesz co wybrać – zapoznaj się z naszym artykułem, który pomoże Ci podjąć trafną decyzję!

Pola namiotowe i kemping

Dwie osoby siedzące w nocy przy ognisku obok namiotuWbrew pozorom, pól namiotowych i kempingów nie jest w Gdańsku aż tak wiele, a te co istnieją, położone są w bardzo oddalonych od centrum miejscach. O ile taka forma noclegu jest atrakcyjna w mniejszych miejscowościach lub tych, w których pobyt skupia się na wędrówkach po szlakach turystycznych, to w przypadku Trójmiasta nie jest to dobra opcja. Zastanów się nad bezpieczeństwem swoich rzeczy podczas wielogodzinnych wypadów na miasto. Co więcej – niekiedy dotarcie z pola namiotowego do najpiękniejszych rejonów Gdańska może zająć bardzo dużo czasu, który mógłby być wykorzystany na zwiedzanie czy odpoczynek!

Hostele

Pokój w hostelu z piętrowymi łóżkami i dwoma krzesłamiHostele to jedna z najtańszych form noclegów, która w obecnych czasach oferuje całkiem niezłe standardy. Problem wspólnych sali noclegowych w hostelach jest jednak bardzo konkretny i zasługuje na szczególną uwagę. Przed zdecydowaniem się na ten typ kwaterunku, należy poważnie zastanowić się nad tym, czy spanie i przebywanie w jednym pokoju z obcymi ludźmi nam odpowiada. Kontrowersje budzi także pozostawianie własnych rzeczy w takim obiekcie – nie będziesz przecież nosić całego swojego dobytku podczas zwiedzania!

Hotele

Hotele wiążą się z największym wydatkiem, ale jednocześnie oferują najbardziej dogodne warunku pobytu, a także bezpieczeństwo, którego nie są w stanie zapewnić dwie poprzednie formy noclegu. W samym Gdańsku do wyboru mamy naprawdę wiele hoteli o różnych standardach, i co więcej – w odmiennych lokalizacjach. Dzięki temu bez żadnych przeszkód możemy sami sobie wybrać miejsce noclegu, które będzie nam pasowało najlepiej. Sami polecamy zatrzymanie się na Starym Mieście, np. w hotelu Długi Targ, z którego niemal wszystkie zabytki Gdańska są na wyciągnięcie ręki. Nie ma chyba nic lepszego, niż odpoczynek na wygodnym łóżku po kilkugodzinnym zwiedzaniu.

Podsumowanie

Gdańsk oferuje naprawdę sporo opcji noclegu, spośród których najbardziej optymalną wydają się być hotele. Jeśli zależy Ci na miłym pobycie bez niespodzianek, wybierz właśnie tę opcję.